Στο σχολείο μας κατά το τρέχον σχολικό έτος 2022-2023 έχουν γίνει μέχρι τώρα οι κάτωθι ενέργειες:

Συνάντηση 4/11/2022

Κάθε αντικείμενο και μια ιστορία

ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΜΒΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ

ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!

ΝΕΑ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!!!

ΝΕΕΣ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ!!!

ΚΕΙΜΕΝΟ "Και πάλι στο σχολείο" Ζ.Σαρρή

Γράμμα στο Ποζελάκι που εγκατέλειψε το σχολείο για μια καριέρα στο τραγούδι.

H Περιβαλλοντική Ομάδα συνεχίζει με νέες δημιουργίες!

Αυτή την φορά μετέτρεψε παλιά παπούτσια σε ... γλάστρες!

Στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών, την 1η Νοεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε κυνήγι θησαυρού για την εορτή του Halloween. Σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκε Βεβαίωση συμμετοχής και μία σοκολάτα

" Οι μαθητές και μαθήτριες του Περιβαλλοντικού Ομίλου αξιοποιούν τα προϊόντα του κήπου μας!

Την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου οι μικροί κηπουροί του σχολείου μας μάζεψαν τον καλοκαιρινό βασιλικό του κήπου μας και δημιούργησαν πέστο βασιλικού στην ταράτσα του 5ου ορόφου. Μετά έστρωσαν τραπέζι με μακαρονάδα και πέστο βασιλικού και το ευχαριστήθηκαν. Ήταν ένα υπέροχο μεσημέρι."

" Εορτασμός της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών 2022

Στα πλαίσια του Εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών (26 Σεπτεμβρίου 2022) πραγματοποιούνται δύο διαγωνισμοί για την δημιουργία σχετικής αφίσας και σχεδίου για για μπλουζάκι."

Αφίσα       Αφίσα Μπλουζάκια

Στο σχολείο μας κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-2022 πραγματοποιούνται  τρία πολιτιστικά προγράμματα  και ένα περιβαλλοντικό πρόγραμμα.

Περιβαλλοντικό  Πρόγραμμα

Πολιτιστικά Προγράμματα